user
5 Madde de Regl Sancısına İyi Gelen Besinler

Sıradaki içerik:

5 Madde de Regl Sancısına İyi Gelen Besinler

e
sv

Çatlak ve Selülitlere Doğal Çözüm Yolları

avatar

cahide hatun

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Catlak ve Selulitlere Dogal Cozum Yollari - Çatlak ve Selülitlere Doğal Çözüm Yolları

Çatlak ve selülit, ne kadar kadın doğasının bir parçası olsa da birçok kişi tarafından “kötü” bir görüntü oluşturduğu gerekçesiyle pek de sevilmiyor. Bu yüzden çatlak ve selülit görüntüsünden kurtulabilmek adına birçok yönteme başvurmaktadırlar. Çatlaklar, epidermiste ortaya çıkan ve genellikle ani kilo değişimlerinden kaynaklanan ciltteki kolajen, elastin ve retikülin liflerinin kopmasıyla oluşan cilt izleridir. Bu izler; kalçada, bacaklarda, göbekte veya kollarda görülebilmektedir. Selülit ise genetik faktörlerle birlikte yoğun abur cubur tüketimi, spor yapmamak ve vücuttaki yağ oranının fazla olmasına bağlı olarak genellikle bacak ve kalça bölgesinde meydana gelen çukurlardır. Çatlak ve selülitlere doğal çözüm yollarını deneyerek bu kötü iki görünümden kurtulmak ise imkânsız değildir. Aşağıdaki doğal çözüm yollarını düzenli ve sürekli olarak sorunlu bölgeye uygulayın ve farkı kendi gözlerinizle görün!

catlak ve selulit - Çatlak ve Selülitlere Doğal Çözüm Yolları
Çatlak ve Selülitlere Doğal Çözüm Yolları 5

Düzenli/Dengeli Beslenme ve Spor

Her şeyin başı sağlıktır. Fizyolojik olarak sağlıklı olmayan bir bireyin diğer problemlerini halletmesi pek de mümkün değil. E durum böyle olunca çatlak ve selüliti doğal yollarla çözmek için ilk adım dengeli beslenmek ve düzenli spor yapmak. Sporun özellikle selülit görünümünün azaltmasında aktif rol oynadığı ispatlanmıştır. Siz de her şeyden önce spor yaparak ve düzenli/dengeli beslenerek bu yoldaki ilk adımınızı atın.

Patates Suyu

Adını pek de duymadığımız patates suyu, birçok vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir. Patates öncelikle yağ içermemektedir. Ayrıca içerdiği potasyum minerali sayesinde onarıcı bir fonksiyonu vardır. Kullanacağınız bölgeye göre değişmekle birlikte 2 orta boy patatesin suyunu çıkartın. Sorunlu bölgeye direk olarak ya da pamuk yardımı ile uygulayın. Tercihe bağlı 45 dakika ile 1 saat arasında bekleterek durulayabilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, her derde deva olan mucizevi bir iksirdir. Zeytinyağı, cilt problemlerine iyi gelen antioksidan bakımından oldukça zengindir ve cilt onarımlarında oldukça başarılıdır. Çatlak ve selülitler görünümünü azaltmak için bir miktar zeytinyağını cilde zarar vermeyecek şekilde ısıtın ve çatlak veya selülitin olduğu bölgeye uygulayın. Bu sayede kan dolaşım hızınız artacak ve özellikle çatlak sorunu büyük ölçüde yok olacaktır.

Hint Yağı

Kaş, kirpik, saç veya cilde uygulanabilen hint yağı çatlak ve selülit sorunlarında da kadınların yardımına koşuyor. Herhangi bir aktardan kolaylıkla satın alabileceğiniz bu yapı, ilgili bölgeye uyguladıktan sonra 20 dakikalık bir bekleme süreniz olacak. Daha sonra yağı ciltten arındırabilirsiniz.

Şeker

En etkili doğal ev yöntemlerinden biri de şeker. Bir miktar toz şekerin içine zeytinyağı ve limon suyunu sıkarak karıştırın. Karışımı soğumaya bırakın ve yeteri kadar soğuduktan sonra sorunlu bölgeye masaj yaparak karışımı yedirin. 10 dakika bu işlemi sürekli olarak gerçekleştirin ve daha sonra karışımın temas ettiği bölgeyi bol su ile durulayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli