Sıradaki içerik:

4 Madde de Tüm Gün Kalıcı Makyajın Sırrı

e
sv

Doğal Yollarla Güneş Lekelerinden Kurtulun!

avatar

FReeWaLLe

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

gunes lekeleri - Doğal Yollarla Güneş Lekelerinden Kurtulun!

Güneş Lekeleri Nasıl Oluşur ?

Yaz aylarında sıcak kumsalda güneşlenip soğuk denizde serinlemek keyifli fakat bu aktiviteleri gerçekleştirirken güneşin gökyüzündeki konumuna dikkat edilmediği takdirde güneş ışınları ciltte lekelenmelere, kırışıklıklara, güneş lekeleri ben oluşumuna hatta uzun süreli maruz kalmalarda cilt kanseri problemlerine yol açmaktadır. Bu sebeple eğer mümkünse yaz aylarında 10.00-16.00 saat aralığında daha da özele indirgeyecek olursak 14.00-16.00 aralığında dışarıya çıkmak cilt sağlığı bağlamında çok sakıncalıdır. Ne kadar yüksek içerikte güneş kremi kullanırsanız kullanın bu kremlerin koruyuculuk seviyeleri bir dereceden sonra yeterli değildir.

Güneş Lekelerine Kesin Çözüm

Güneş lekeleri ile birçoğumuzun başı dertte. Güneşe maruz kalmanın ciltte yol açtığı en yaygın problemler, ciltte oluşan lekelenmelerdir. Bu lekelerin bazıları kendiliğinden geçerken bazıları da kalıcıdır. Doğal yollarla güneş lekelerinden kurtulmanız da mümkündür. Haydi sizin için hazırladığımız güneş lekesi giderici doğal tariflere göz atın!

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer ?

güneş lekelerinden kurtulun

Limon Suyu

Birçok derde deva olan limon, cilt problemlerinin çözümünde sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Limon, zengin içeriği sayesinde cildin ihtiyacı olan birtakım mineralleri sağlarken cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yarım limonu bir kâseye sıkın. Sıktıktan sonra bir pamuk yardımı ile limon suyunu cildinizdeki güneş lekelerinin olduğu kısımlara yavaşça uygulayın. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yüzünüzde limon suyu varken kesinlikle güneşe çıkmamanız gerektiğidir. Bu nedenle en ideal uygulama yöntemi gece uygulayıp sabah yüzünüzü bol su ile yıkamaktır.

Yoğurt

Cilde birçok faydasının olduğu bilinene yoğurt, gözeneklerin yumuşamasında aktif rol oynar, hücre yenilenmesini desteklerken ciltteki nemin korunmasına yardımcı olur ve cildin yağdan ve kirden arındırılmasını sağlar. Tüm bunların haricinde yoğurdun eski çağlardan beri güneş lekelerinin tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir. Yoğurdu diret olarak yüzünüze uygulayın (Tercihen ev yoğurdu olması önerilmektedir). 15-20 dakika yüzünüzde bekletip ılık su ile durulayın.

Aloe Vera

Güneş lekeleri için aloe vera, cilde sayılamayacak kadar çok fayda sağlamaktadır. bu yüzden birçok kozmetik ürünün içeriğinde karşımıza çıkmaktadır. Doğal olarak yetiştirdiğiniz aloe veradan bir miktar koparıp cilt lekelerinizin üzerine sürün. Yaklaşık 30 dakika ile 45 dakikası arasında bekletmenize herhangi bir sakınca yoktur. Daha sonra yüzünüzdeki aloe verayı ılık ve bol su ile durulayın. Güneş lekelerinin tedavisi dışında aloe vera, cildinizi nemlendirir ve cildin sağlıklı bir görünüme kavuşmasında aktif rol oynar.

Elma sirkesi

Güneş lekelerine elma sirkesi, asidik PH açısından zengindir. Bu bağlamdaki zenginlik açık olan gözeneklerin küçültülmesinde ve cildin var olan neminin korunarak cilde hapsedilmesinde aktif rol oynar. Yine tercihen evde kendi yaptığınız elma sirkesini pamuğa dökerek ciltteki güneş lekelerinin olduğu bölgeye uygulayın. Elma sirkesini ciltte 15 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.