Sıradaki içerik:

Kadın Tipi Saç Dökülmesi Nasıl Durdurulur?

e
sv

Evde Cilt Bakımında Önemli Noktalar

avatar

FReeWaLLe

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

evde cilt bakimi 1 - Evde Cilt Bakımında Önemli Noktalar

Evde cilt bakımı kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin özen göstermesi gereken konular arasında. Günün stresi, yorgunluk, sigara, alkol kullanımı cildimizin görünümünü etkiliyor.

Pandemi dönemi olması da birçok kişinin cilt bakımlarını evde yapmalarına yol açtı. Bu noktada da hemen hemen herkes evde nasıl cilt bakımı yapılması gerektiği yönünde araştırmalar yapmaya başladı.

evde cilt bakımı

Evde cilt bakımında önemli noktalara bakacak olur isek:

 • Öncelikle makyaj var ise yüzün yatmadan önce mutlaka makyajdan temizlenmesi gerekiyor.
 • Yaz ya da kış mutlaka güneş koruyucu kullanmayı asla ihmal etmeyin.
 • Spor yapmaya özen gösterin.
 • Beslenmenize dikkat edin, sağlıklı olmasına özen gösterin.
 • Bol su için. Evet, su her şeyin ilacı. Hem sağlıklı bir kiloda kalmanızı sağlar hem de cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak cildinizi korur.

Evde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde cilt bakımı, yüz ve vücut bakımı olarak ikiye ayrılıyor. Yüz bakımı için genel yapılması gereken uygulamalar var. Şimdi kısaca onlara değinelim;

Yüz bakımı için öncelikle makyajınızın güzelce temizlenmesi gerekiyor. Yüzünüzü temizledikten sonra maske uygulayabilirsiniz. Haftada 1 ya da 2 defa maske uygulaması cildinizin nem ihtiyacını karşılayacak ve de temizleyecektir.

Maske sonrası tonik, ardından göz kremi, serum ve nemlendirici uygulaması ile bakımlarınızı tamamlayarak günlük cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Cilt tipinize uygun yüz bakım içeriklerini uygulamanız çok daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu sayede parlak, canlı ve duru bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda düzenli cilt bakımınız sayesinde akne, siyah nokta ve sivilce gibi problemlerinizi de en aza indirebilirsiniz.

Evde Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde cilt bakımı vücut bakımı için de geçerlidir. Yüzümüz için yaptığımız bakımı neden vücudumuz için de yapmayalım? Bizi saran tenimizin çok daha sağlıklı ve de iyi durması için ona da özen göstermemiz şart. Bu yüzden hafta bir banyoda kese yapmak gözeneklerin açılmasını sağlayacak ve nefes alarak nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Banyodan çıktıktan hemen sonra kurulanmadan cildimize süreceğimiz bakım yağları, vitamin içerikli kremler de açılmış olan gözeneklerden nüfus ederek cildinizin doğru bir şekilde beslenmesini sağlayacaktır. Scrub ürünleri de cildinizi temizlerken gözeneklerin açılmasını sağlar. Dilediğiniz kokuda ve içerikte ürünleri satın alarak temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece kese sonrası değil, her duş sonrası bakım kremi sürmeniz cildinizin kurumasını da engelleyecektir. Böylece ipeksi ve bebek gibi bir tene sahip olabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli