user
En Güzel 5 Kadın Parfümü

Sıradaki içerik:

En Güzel 5 Kadın Parfümü

e
sv

4 Madde de Tüm Gün Kalıcı Makyajın Sırrı

avatar

cahide hatun

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

kalici makyaj - 4 Madde de Tüm Gün Kalıcı Makyajın Sırrı

Tüm Gün Kalıcı Makyajın Sırrı

4 Madde de tüm gün kalıcı makyajın sırrı nedir dersek buna şu şekilde bir açıklık getirebiliriz. Makyaj, kadınlar olarak hayatımızın vazgeçilmez parçaları arasında. Günlük veya özel gün fark etmeksizin tercih edilen makyajda istenilen en nihai sonuç, makyajın bozulmadan uzun süre yüzde kalabilmesidir. Bu bağlamda yüzdeki makyajın kalıcılığını uzun süre kaybetmemesiyle birlikte makyajın pütürlü bir görünüme sahip olmadan yüzle bütünleşmesi de mükemmel görünümün ilk şartıdır. Tüm gün kalıcı makyajın sırrı ise belirli aşamaları atlamadan takip etmek ve temiz & kaliteli içerikteki ürünleri kullanmaktır. Ayrıca cilt tipinize uygun makyaj malzemelerini tercih etmek, makyajın kalıcılığının arttırılmasında önemli bir faktördür.

4 Madde de Tüm Gün Kalıcı Makyajın Sırrı

Kalıcı ve Profesyonel Makyaj İçin Bu Adımları Takip Edin

Profesyonel görünümde ve kalıcı makyaj için birkaç teorik noktayı bilerek pratik yapmak yeterlidir. Bu nedenle özel bir geceye hazırlanıyorken veya arkadaşlarla buluşmak üzere sözleştiğinizde profesyonel, ciltle bütünleşmiş ve kalıcı bir makyaj için aşağıdaki adımları takip edin:

Cilt temizlenmeli ve ardından nemlendirilmeli

 1. Çoğu zaman ihmal edilen bu adım kalıcı makyajın temel ve ilk aşamasıdır. Yağdan ve kirden arınmış cildi, cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirmek makyajın cilde oturmasını sağlar. Bu durum da kalıcılık arayanların başvurduğu yollardan ilkidir.

  Fondöten seçimi

 2. Şimdi geçelim makyaj aşamasına. Fondöten seçimi makyajda hayati önem taşımaktadır. Bir detay olarak eğer cildinizi nemlendirmeyi tercih etmiyorsanız fondöten kullanmadan önce makyaj bazı kullanarak makyajınızın kalıcılığını arttırabilirsiniz. Cilt yapınıza uygun ve beklentilerinizi karşılayan bir fondöteni, fondöten fırçası veya sünger yardımı ile cildi dağıtın. Cilt, fondöteni tamamen emene kadar bu işlemi devam ettirin. Fondöteni cilde eşit bir şekilde dağıttığınızdan emin olun.

  Şekillendirme

 3. Yüz yapınız ve nasıl hatlara sahip olmak istediğiniz bu aşamada sorulması gereken ilk sorudur. Çünkü makyaj sayesinde yüzünü şekillendirerek, daha keskin çene hatlarına sahip olabilir, alnınızı küçültebilir, burnunuza daha ince gösterebilirsiniz.

  Makyaj malzemelerinin temizliği

  4. Makyaj malzemelerinizi temiz kullanmak, her şeyden önce cilt sağlığınız için zaruri bir durumdur. Ayrıca belirli aralıklarla makyaj için kullandığınız fırça, makyaj süngeri gibi ürünleri temizleyerek daha kalıcı makyajlar yapmanız mümkündür.

Makyajınızın Kalıcılığı Sağlığınıza da Bağlı

Makyajda istenen kalıcılık birçok faktörün birleşimiyle elde edilir. Yukarıda saydığımız aşamaların dışında profesyonel görünümde ve kalıcı bir makyajın sırrı, sağlıklı bir cilde sahip olmaktır. Günde 3 litre su tüketmeye özen göstermek, düzenli yürüyüş yapmak, dengeli beslenmek, alkol ve sigaradan uzak durmak gibi rutinler hem hayat kalitenizi arttırır hem de vücut sağlığınız ve buna bağlı olarak cilt sağlığınız için de olmazsa olmazlardır.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.